Poczta mailowa

Tworzenie stron internetowych

Strony internetowe - opis usługi

Pozycjonowanie

Serwis

Aktualności

Zorganizuj się, czyli poczta mailowa dla początkujących.

Poczta mailowa może stać się wielkim sprzymierzeńcem w organizacji czasu pracy. Od niej zaczyna się każdy nowy dzień – no może, pomijając kubek porannej, gorącej kawy. Co zatem zrobić, by wycisnąć z niej możliwie jak najwięcej korzyści? Dziś pierwsza część poradnika na temat poprawy efektywności pracy z korespondencją online.

 

Od czego zacząć, czyli jak prawidłowo utworzyć adres e-mail.

Czy wiesz jakie kroki podejmuje najczęściej odbiorca, gdy zdecyduje się na otwarcie Twojej wiadomości? Sprawdza Twój mail firmowy. Biorąc pod uwagę ilość wiadomości, jakie dziennie docierają do adresatów, należy zadbać o jego profesjonalny wygląd, po to, by stał się dla odbiorcy poręczną wizytówką online.

  • Końcówka

Gdzie założyć swoje pierwsze firmowe i profesjonalne konto e-mail – to pytanie zadaje sobie każdy początkujący właściciel. Na rynku znajdziesz wiele propozycji darmowych skrzynek pocztowych z końcówką @vp.pl, @interia.pl, @wp.pl, czy wreszcie @gmail.com albo @hotmail.com – ten ostatni wydaje się najbardziej poważny – ale, ale nie do końca. Jak mawiają, co jest tanie, to jest drogie. Bo utrata zaufania ze strony potencjalnego klienta ma ogromną cenę. Wskazane wcześniej końcówki kierują do rozpoznawalnych operatorów i często wykorzystywane są przez spamerów – to nie budzi zaufania, nawet jeśli Twój adres mailowy będzie uwzględniał imię i nazwisko. Dlatego korzystniej jest sięgnąć po ofertę serwisów, które za niewielką opłatą dadzą Ci szereg różnych końcówek, wśród których wybierzesz tę najbardziej pasującą do profilu prowadzonej działalności.

  • Nazwa

Zanim założysz swoje pierwsze, profesjonalne konto e-mail, zastanów się nad jego nazwą, czyli tym, co Twój adresat zobaczy przed znakiem @. Nie używaj zdrobnień imienia, pseudonimu, czy określeń zupełnie niezwiązanych z przeznaczeniem poczty. Możesz natomiast skorzystać z kilku sprawdzonych schematów:

imię.nazwisko@firma.pl

imię@firma.pl

marketing@firma.pl

biuro@firma.pl

kontakt@firma.pl

Program pocztowy – najlepszy segregator zadań

Poczta mailowa założona. Pora ułatwić sobie pracę. Wielokrotne logowanie się do skrzynki pocztowej poprzez przeglądarkę nie jest wygodne. Właśnie po to stworzono specjalne programy pocztowe, dzięki którym poczta elektroniczna staje się doskonałym narzędziem do segregacji zadań i treści. Wiele z nich to darmowe narzędzia potęgujące ochronę przed SPAM-em i umożliwiające organizację wiadomości za pomocą tematycznych folderów. Oto część z nich.

Mozilla Thunderbird

To jeden z najbardziej popularnych i aktualizowanych na bieżąco programów. Zapewnia wygodne zarządzanie kontaktami, posiada wbudowany filtr antyspamowy i automatyczne przypomnienia o załącznikach.

Windows Live Mail

Autorski program firmy Microsoft jest bardzo wygodny i przejrzysty w obsłudze. Pozwala w prosty sposób segregować kontakty i wiadomości, ma wbudowany, podręczny kalendarz i przyjemny, intuicyjny wygląd.

Mailbird

Swym wyglądem przypomina nieco aplikacje online dostępne z poziomu przeglądarki – takie jak Gmail. Darmowa wersja wiąże się z pewnymi ograniczeniami jak np. ilość obsługiwanych kont. Jest jednak bardzo intuicyjny, wygodny w obsłudze i na początek w zupełności Ci wystarczy.

EmClient

Prosty i wygodny dla osób aktywnie korzystających w trakcie pracy z komunikatorów Messenger i Hangouts. Posiada wbudowaną, szybką wyszukiwarkę kontaktów, poczty i kalendarzy. Podobnie jak poprzednik w wersji darmowej nie pozwala na zarządzanie większą ilością kont mailowych.

i.Scribe

I tu ciekawostka. To program, który nie wymaga instalacji. Możesz go sobie przenosić na pendrivie. Niestety nie ma róży bez kolców – dlatego w opcji bezpłatnej można skonfigurować jedynie jedno konto e-mail.

The Bat

Program, który szczególnie doceniają zaawansowani użytkownicy ze względu na rozbudowane funkcje konfiguracyjne. Wygodna obsługa wielu kont, ergonomiczna książka adresów, opcje archiwizacyjne, zabezpieczenia antywirusowe, narzędzia przypominające i możliwość skorzystania z różnych wtyczek czynią go świetnym, darmowym organizatorem czasu pracy.

A gdy już wybierzesz program…

Przygotuj się na wielki bałagan. Reklama w mediach, gdziekolwiek jej nie umieścisz, by zdobyć klientów, przyciąga również potencjalnych spamerów. Nie każda wiadomość od razu do SPAM-u trafi – sam musisz nauczyć algorytmy w Twoim programie wychwytywania niechcianej poczty. Część ofert i reklam może w przyszłości okazać się pomocna. Reszta to wiadomości od Twoich klientów, adresatów. Przypomnij sobie, jak wygląda segregator i zrób to samo ze swoją pocztą, tworząc foldery, które pozwolą Ci łatwo i szybko odnaleźć informacje. Pomożemy Ci to zrobić w następnym odcinku naszego tutoriala.

Zacznij budować swój profesjonalny wizerunek już teraz. Nasza poczta mailowa zapewni Ci dobrze prezentujący się, unikalny adres, brak reklam, regularną kopię danych oraz ochronę przed spamem i wirusami. Zapoznaj się z naszą ofertą kont e-mail dla firm.

Aktualności

 Najnowsze posty

Bezpieczna poczta e-mail, czyli jaka

Bezpieczna poczta e-mail, czyli jaka

Coraz częściej zastępuje nam telefon, spotkania, nie mówiąc już o tradycyjnej poczcie. Trzeba jednak pamiętać, że poczta e-mail, choć jest szybka, wygodna i co istotne tania, może również oznaczać zagrożenia, które są związane z jej nadużywaniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez osoby trzecie.

Najlepsza poczta internetowa, darmowe triki

Najlepsza poczta internetowa, darmowe triki

Wiesz już jak utworzyć adres e-mail, by Twoja korespondencja wyglądała profesjonalnie, podpowiedzieliśmy Ci również, na co zwrócić uwagę wpisując tytuł wiadomości. Dziś pora na kilka wskazówek, które pomogą Ci zamienić zwykłą korespondencję w profesjonalną perełkę.

Formularz kontaktowy

Pytania do pomocy technicznej oraz działu handlowego prosimy zgłaszać za pośrednictwem poniższego formularza kontaktowego.

Zadzwoń do nas

Pn-Pt 09:00-18:00

W pozostałych godzinach
prosimy o skorzystanie
z formularza kontaktowego.
(22) 858 39 66
501 716 336